Tuesday , April 7 2020

Kuriozitete

Koronavirusi mund të futet shumë lehtë në shtëpinë tuaj, këto janë objektet më të rrezikshme

Kompania e specializuar “Laundryheap” rekomandon pastrimin e pjesëve më të rrezikshme të shtëpisë, shkruan Daily Star. Njohësit dhe ekspertë kanë dhënë këshilla profesionale për pastrim, ndërkaq pastaj kanë zbuluar që objekte të caktuara mbajnë më së shumti mikrobe dhe që është e nevojshme t’i pastroni më shumë se zakonisht. Fjala …

Lexo më shumë »

Mjekja shqiptare në spitalin italian rrëfen për “Uniformën e Vetëvrasjes”

Gazetarja Entela Resuli e gazetës DITA ka intervistuar doktoreshën Adelona Salaj, e cila është diplomuar për mjekësi në “La Sapienza” të Romës dhe ka kryer po aty specializimin në kirurgji të përgjithshme. Ajo jeton në Grosseto, Toskana dhe punon në repartin e kirurgjisë robotike onkologjike dhe të urgjencës. Spitali është …

Lexo më shumë »