Tuesday , September 22 2020

Përreth

Tṙagjedi në Gramsh. Pjesëtarët e të njejtës familje humbin jetën nga Covid, në gjendje të rëndë bashkëshorti.

Dy pjesëtarë të një familjeje në Gramsh kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Sipas informacioneve për Report Tv, vjehrra, nusja dhe bashkëshorti i kësaj të fundit kanë rezultuar me Covid19. Ditën e djeshme është ndarë nga jeta vjehrra 78 vjeçare, ndërsa sot ka humbur jetën edhe nusja 55 vjeçare. …

Lexo më shumë »

Cërriku bëhet Bashkia e parë me një projekt për…

Bashkia Cërrik bëhet e para bashki në Shqipëri, e cila do të realizojë një projekt për kompostimin e mbetjeve bujqësore. Lajmi është njoftuar nga kryetari i bashkisë së Cërrikut, Andis Salla i cili ndër të tjera ndau lajmin e mirë për të gjithë komunitetin që jeton në territorin e bashkisë …

Lexo më shumë »