Thursday , July 9 2020

Belsh

Zbulohen rrënoja antike në Belsh, mendohet se është…

Rreth 3 km larg qytetit të Belshit në fshatin Rrasë, teksa punonin tokat e tyre, banorët kanë rënë në gjurmët e rrënojave që mendohen t’i përkasin një qyteze antike. Sipas arkeologëve, pjesa e zbuluar duket se është një stacion qëndrimi përgjatë rrugës Egnatia, por gërmimet e mëtejshme do të hedhin …

Lexo më shumë »

Historia e pazakontë/ 50-vjeçarja në Belsh i vjedh telefonin të riut dhe më pas e kërcënon: Më jep 10 mijë lekë që të ta kthejë

 Përndiqet nga një grua pasi iu vodh telefoni. Kjo ngjarje e rrëfyer në emisionin ’’Pa gjurmë’’ ka ndodhur në korrik të këtij viti, në momentin që 27-vjeçari Klevis Meta nga Belshi ishte duke folur në telefon. Pranvera Sefa është 50-vjeçarja, e cila i rrëmben nga dora telefonin të riut dhe …

Lexo më shumë »