Wednesday , October 20 2021

Cerrik

Qeveria gjermane financon dy projekte në Cërrik, Balla: Ndihmojnë në përmirësimin e shërbimeve për të gjithë banorët e Cërrikut

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se falë bashkëpunimit të shkëlqyer me Qeverinë Gjermane, përmes GIZ Albania po zbatohen në Bashkinë Cërrik dy projekte të rëndësishme: Miqësor me mjedisin-Menaxhimi i Integruar i mbetjeve urbane si dhe projekti i ndihmës per ri-integrim dhe punësim. Sipas Ballës, përmes …

Lexo më shumë »

Manastirliu viziton në qendrën e re shëndetësore Cërrik dhe jep lajmin e mirë për…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bashkë me Kryetarin e Grupit Parlamentar të PS kanë inspektuar qendrën e re shëndetësore të Cërrikut, të rehabilituar me standardet më të mira. “Në kuadër të programit të qeverisë shqiptare për rindërtimin e 300 qendrave shëndetësore edhe kjo qendër shëndetësore tashmë ofron …

Lexo më shumë »

Cërrik/ Një ditë ndryshe për fëmijët në “Ditën Ndërkombëtare kundër punës së fëmijëve”. Ja mesazhet (Foto)

Në kuadër të 12 Qershorit, ditë e cila përkon me “Ditën Ndëkombëtare kundër punës së fëmijëve”, mbështetur nga Zyra Vendore Arsimore, Organizata”Nisma për ndryshim shoqëror”-ARSIS, Qendra Ditore “Balonat”, Kopshti Publik Cërrik e Egli’s Dance organizuam një aktivitet social, animues dhe argëtues me fëmijët e qytetit. Me slloganin “Thuaj jo shfrytëzimit …

Lexo më shumë »