Thursday , February 25 2021

Librazhd

Prej ditësh i shtruar, ky është 29-vjeçari nga Librazhdi që humbi jetën nga Covidi; s’kishte sëmundje shoqëruese

Nëntë persona humbën jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë.  Në mesin e viķtimave ishte 29-vjeçari, Olsi Skura nga fshati Pishkash i Librazhdit.  Skura i shtruar prej ditësh në spitalin “Shefqet Ndroqi” kishte komplikacione dhe sëmundja e koronavirusit i mori edhe jetën. Sipas të dhënave, Olsi …

Lexo më shumë »

Stebleva destinacion turistik, vjen lajmi i mire.

Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla së bashku me gazetarët e Qarkut të Elbasanit vizitoi një nga zonat më të bukura dhe atraktive në çdo stinë, Stëblevën, pjesë e Parkut Kombëtar Shebenik Jabllanicë, me qëllim promovimin e mëtejshëm të kësaj zone.   Mijëra turistë vendas dhe të huaj e …

Lexo më shumë »

Situata nga përmbytjet në Qarkun e Elbasanit vijon të mbetet problematike. Mbyllen 2 shkolla

Nga informacionet më të fundit të mëngjesit të sotëm, autoritetet njoftojnë se gjatë natës ka pasur rënie gurësh, inertesh dhe aluvionesh në disa akse rrugore. Gjithashtu, nga reshjet masive është dëmtuar një shkollë në Labinot Fushë dhe për pasojë nuk mund të zhvillohet mësimi, ndërsa mësim nuk do të bëhet …

Lexo më shumë »

Në moshë shumë të re; Humb betejën me COVID drejtori i Qendrës Kulturore, Balla: Librazhdi humbi një…(Emri, Foto)

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla shprehu sot ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të Arianit Alliut, drejtorit të Qendrës Kulturore Librazhd, i cili nuk arriti të fitonte betejën me COVID-19. “Lamtumirë Nit i dashur! Nuk arritëm dot të të mbajmë në jetë nga ky armik …

Lexo më shumë »