Wednesday , February 26 2020

Librazhd

Abuzoi me fondet, nën hetim shefja e financës së Ujësjellës Kanalizimeve në Librazhd

A. Skeja 35-vjeç, shefe finance pranë shoqërisë të Ujësjellës Kanalizimeve në Librazhd është vënë në hetim nga specialistët e ekonomik pasi akuzohet se abuzonte me fondet e kësaj shoqërie. Ndaj saj rëndojnë akuzat për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe ” Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën’. “Specialistët për Hetimin …

Lexo më shumë »

“Çfarë i bënë motrës, kush ta bëri këtë të keqen lali”, i vëllai i 19-vjeçares vajton me ngashërim në derë të spitalit

Elbasan– Pamje dramatike, thirrje të dëshpëruara e kujë në zë. Vëllai i 19-vjeçares Rezarta Hajdari ka plasur në vaj sapo ka mbërritur në dyert e Spitalit të Elbasanit, në morgun e të cilit ndodhet e reja, ndërsa bashkëshorti i saj Olsiani mbahet nën vëzhgimin e mjekëve në gjendje të rëndë. …

Lexo më shumë »