Wednesday , October 20 2021

Sport

Super Broja! Shqipëria mposht Hungarinë dhe mban ndezur ëndrrën për Botërorin

Një tjetër fitore historike e Kombëtares shqiptare. Kësaj here kuqezinjtë fitojnë në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në play-off të Botërorit 2022. Shqipëria e nisi mirë ndeshjen, duke ushtruar presion, por gjithsesi, munguan gjuajtjet drejt portës hungareze. Rasti më i mirë ishte në minutën …

Lexo më shumë »

Biletë falas për ndeshjen ndaj Spanjës, udhëtime nëpër botë dhe shumë oferta reklamimi – Super tifozi i Zvicrës ‘mbulohet’ nga shpërblimet

Luca Loutenbach, 28-vjeçar, është bërë një yll në rrjetet sociale për shkak të pasionit të tij për ekipin kombëtar të Zvicrës. Tani kompanitë zvicerane e kanë gjetur atë dhe duan ta shpërblejnë me dhurata të ndryshime dhe marrëveshje sponsorisuese. Zvicra bëri befasinë më të madhe në Euro 2020, duke eliminuar …

Lexo më shumë »