Thursday , August 5 2021

Sport

Biletë falas për ndeshjen ndaj Spanjës, udhëtime nëpër botë dhe shumë oferta reklamimi – Super tifozi i Zvicrës ‘mbulohet’ nga shpërblimet

Luca Loutenbach, 28-vjeçar, është bërë një yll në rrjetet sociale për shkak të pasionit të tij për ekipin kombëtar të Zvicrës. Tani kompanitë zvicerane e kanë gjetur atë dhe duan ta shpërblejnë me dhurata të ndryshime dhe marrëveshje sponsorisuese. Zvicra bëri befasinë më të madhe në Euro 2020, duke eliminuar …

Lexo më shumë »

Starton sot Euro 2020, ja ndeshja e parë që hap kampionatin

Starton sot zyrtarisht Europiani i përfaqësueseve të futbollit. Italia sfidon Turqinë në ndeshjen e parë hapëse. Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës dhe Turqia pavarësisht se shënohet si ekipi pritës, Italia e ka një avantazh pasi luan në ‘shtëpinë’ e saj. Në të njëjtin grup me Italinë e Turqinë …

Lexo më shumë »

Pas kryeqytetit, projekti “Playmakers” mbërrin edhe në qytetin e Elbasanit

Projekti “Playmakers”, i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, në bashkëpunim me kompaninë e famshme të Disney-t dhe UEFA-n ka nisur të shtrihet tashmë në të gjithë vendin. Pas prezantimit dhe implementimit të projektit në shkollën “Wilson” në kryeqytet dhe kopshtit “Gogi Kids Education”, Playmakers ka mbërritur edhe në qytetin …

Lexo më shumë »