Categories: Elbasani

Elbasan/ Procedohen kryeinspektori dhe 2 inspektorë, dyshohet se vendosën gjobë fiktive

Dy burra dhe një grua po procedohen në gjendje të lirë pasi në kuadër të kontrollit antiduhan, dyshohen se kanë vendosur gjobë fiktive, ndaj një subjekti.

Policia e Elbasanit njofton se bëhet fjalë për H.M., 45 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë  ( kryeinspektor); E.M., 31 vjeçe, banuese në Elbasan, me detyrë  ( Inspektore) dhe A.M., 46 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë (Inspektor), që të gjithë pranë ISHSH dega Elbasan.

Po nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar  u procedua  penalisht shtetasi: G.P., 42 vjeç,  banues në Elbasan,  pasi në ambientet e lokalit që e kishte në përdorim ushtronte aktivitetin të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një aparat celular, i cili dyshohet se me atë zhvillohej aktiviteti i kundërligjshëm i lojërave të fatit.

Top Channel

This post was published on November 23, 2019 7:30 pm

Share
ElbasaniPlus

Recent Posts

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në…

January 17, 2020

Të rinjtë e shkollës profesionale në Elbasan: Mësojnë zanate për të gjetur punë

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar është bërë problem mjaft shqetësues për ndërmarrjet shqiptare. Një studim i fundit i Institutit Shqiptar…

January 17, 2020

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook,…

January 17, 2020

Krim i rëndë në Librazhd/ Dhunohet dhe i priten flokët gruas shtatzënë

Detaje tronditëse kanë dalë në pah nga grabitja e ndodhur në fshatin Marinaj të Librazhdit mbrëmjen e djeshme. Sipas burimeve…

January 17, 2020

Librazhd/ “Ishin dy burra me maska”, zbardhet deshmia e gruas shtatzene qe u dhunua nga grabitesit

Një grua shtatzënë, njëkohësisht nënë e dy fëmijëve të tjerë është dh unuar në sy të tyre në banesën e…

January 17, 2020

Dhunohet një familje në Librazhd, persona të maskuar u futën brenda në banesë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Librazhd, ku persona të paidentifikuar kanë ushtruar dhunë në drejtim të…

January 17, 2020