Categories: BotaFront Page

Fenomeni i pazakontë/Gropa ‘thith’ autobusin dhe udhëtarët, 6 të vdekur dhe 10 të zhdukur (VIDEO)

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Kinë, ku një autobus në pritje ka rënë në një gropë e cila u hap papritur në rrugë.

Ngjarja ka ndodhur në një rrugë në Xining në provincën veri- perëndimorë të Qinghai ku autobusi i cili ndohej në stacionin e udhëtarëve u përpi nga gropa. Mediat botërore raportojnë se bilanci është 6 të vdekur deri më tani, 10 të zhdukur dhe 16 të plagosur.

Ndërkohë autobusi është mundur të ngrihet lart me vinç por ka ende njerëz të zhdukur. Ky fenomen dyshohet të ndodhë për shkak të gabimeve në ndërtime.

Gropat rrugore nuk janë një fenomen unik në Kinë, pasi në 2016 në provincën qëndrore të Henan humbën jetën 3 persona.

This post was published on January 14, 2020 11:39 am

ElbasaniPlus

Recent Posts

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në…

January 17, 2020

Të rinjtë e shkollës profesionale në Elbasan: Mësojnë zanate për të gjetur punë

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar është bërë problem mjaft shqetësues për ndërmarrjet shqiptare. Një studim i fundit i Institutit Shqiptar…

January 17, 2020

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook,…

January 17, 2020

Krim i rëndë në Librazhd/ Dhunohet dhe i priten flokët gruas shtatzënë

Detaje tronditëse kanë dalë në pah nga grabitja e ndodhur në fshatin Marinaj të Librazhdit mbrëmjen e djeshme. Sipas burimeve…

January 17, 2020

Librazhd/ “Ishin dy burra me maska”, zbardhet deshmia e gruas shtatzene qe u dhunua nga grabitesit

Një grua shtatzënë, njëkohësisht nënë e dy fëmijëve të tjerë është dh unuar në sy të tyre në banesën e…

January 17, 2020

Dhunohet një familje në Librazhd, persona të maskuar u futën brenda në banesë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Librazhd, ku persona të paidentifikuar kanë ushtruar dhunë në drejtim të…

January 17, 2020