Categories: Librazhd

Librazhdi ndez dritat e festave

Në qytetin e Librazhdit u ndezën dritat e festave ku qytetarë të shumtë dhe fëmijë u argëtuan në atmosferën festive në këtë prag festash.

Kryetari i bashkisë Librazhd, Kastriot Gurra i pranishëm në ndezjen e dritave të festave u shpreh se i ndezëm dritat e fundvitit bashkë me ata që e meritojnë fëmijët.

“Ne i ndezëm dritat për festat e fundvitit,bashkë me ata që meritojnë gjithçka fëmijët tanë”, tha Gurra.

Kryetari Gurra tha se këtë vit do të zbukuronim jo vetëm qendrën, por dhe lagjet e qytetit por fatkeqësia e 26 nëntorit na bëri solidar ndaj situatës së vështirë dhe pjesën më të madhe të fondit për zbukurimin e qytetit e dërguam pranë të prekurve nga tërmeti.

“Sivjet kishim menduar të zbukuronim edhe lagjet e tjera të qytetit,jo vetëm qendrën.
Por fatkeqësia e 26 nëntorit nuk mund të mos na bënte solidar ndaj dhimbjes dhe situatës së tyre të vështirë, prandaj pjesën më të madhe të fondit për zbukurimin e qytetit e dërguam atje. Duke u bashkuar kështu me mijëra e mijëra bashkëkombas që bënë të njëjtën gjë”, u shpreh kryetari Gurra

This post was published on December 15, 2019 11:13 am

Share
ElbasaniPlus

Recent Posts

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, u zhvillua ceremonia e dhënies së titullit “Qytetar Nderi” publicistit Fatos Baxhaku

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, mirëpriti propozimin e Bashkisë Elbasan dhe Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë për të zhvilluar në…

January 17, 2020

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në…

January 17, 2020

Të rinjtë e shkollës profesionale në Elbasan: Mësojnë zanate për të gjetur punë

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar është bërë problem mjaft shqetësues për ndërmarrjet shqiptare. Një studim i fundit i Institutit Shqiptar…

January 17, 2020

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook,…

January 17, 2020

Krim i rëndë në Librazhd/ Dhunohet dhe i priten flokët gruas shtatzënë

Detaje tronditëse kanë dalë në pah nga grabitja e ndodhur në fshatin Marinaj të Librazhdit mbrëmjen e djeshme. Sipas burimeve…

January 17, 2020

Librazhd/ “Ishin dy burra me maska”, zbardhet deshmia e gruas shtatzene qe u dhunua nga grabitesit

Një grua shtatzënë, njëkohësisht nënë e dy fëmijëve të tjerë është dh unuar në sy të tyre në banesën e…

January 17, 2020