Categories: Elbasani

Tradita, prefektët e Shqipërisë vizitojnë bashkinë e Elbasanit

Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja ka pritur në një takim miqësor prefektët e Shqipërisë, sipas traditës së këtyre të fundit për të vizituar një bashki çdo muaj.

Në vizitën e tyre në Elbasan prefektët u ndalen tek Muzeun Etnografik, Kalaja e Elbasanit dhe Kisha e Shelcanit. Kryetar i bashkisë, Llatja shprehu ambiciet e tij, por edhe punën e Bashkisë së Elbasanit në drejtim të zhvillimit të turizmit.

Prefektët vlerësuan ndryshimet e mëdha që ka pësuar Elbasani ndër vite duke vlerësuar qytetin e bukur të kulturës dhe dijes. Po ashtu ata u interesuan në lidhje me investimet dhe projektet që bashkia e Elbasanit ka për të vijuar më tej me ndryshimet e mëdha.

“Pata kënaqësinë të mikprisja në bashkinë Elbasan, prefektët e Shqipërisë. Sipas traditës zhvilluam një tur prezantues të disa pikave turistike dhe historike të qytetit si Muzeu Etnografik, kalldrëmet e lagjes “Kala” dhe me bazilikën paleokristiane”, -bën të ditur Llatja.

This post was published on October 31, 2019 12:47 pm

Share
ElbasaniPlus

Recent Posts

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, u zhvillua ceremonia e dhënies së titullit “Qytetar Nderi” publicistit Fatos Baxhaku

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, mirëpriti propozimin e Bashkisë Elbasan dhe Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë për të zhvilluar në…

January 17, 2020

La titullin mbretëror për t’u martuar me shqiptarin/ Aktori flet për martesën me konteshën franceze: Duhemi shumë, nuk ka rëndësi ku jetojmë! (VIDEO)

Ajo la titullin e familjes mbretërore për tu martuar me aktorin shqiptar dhe për të jetuar në një fshat në…

January 17, 2020

Të rinjtë e shkollës profesionale në Elbasan: Mësojnë zanate për të gjetur punë

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar është bërë problem mjaft shqetësues për ndërmarrjet shqiptare. Një studim i fundit i Institutit Shqiptar…

January 17, 2020

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook,…

January 17, 2020

Krim i rëndë në Librazhd/ Dhunohet dhe i priten flokët gruas shtatzënë

Detaje tronditëse kanë dalë në pah nga grabitja e ndodhur në fshatin Marinaj të Librazhdit mbrëmjen e djeshme. Sipas burimeve…

January 17, 2020

Librazhd/ “Ishin dy burra me maska”, zbardhet deshmia e gruas shtatzene qe u dhunua nga grabitesit

Një grua shtatzënë, njëkohësisht nënë e dy fëmijëve të tjerë është dh unuar në sy të tyre në banesën e…

January 17, 2020